تهران خیابان دماوند ایستگاه پل روبروی بانك ملی پلاک 640      09192808251 

خانه / تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک / تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶

تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶

تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ (گیربکس اتومات AL4)

✔ جدول هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک و تعویض قطعات خودرو ۲۰۶ و ۲۰۷

تمامی قیمت ها به ریال می باشد.
نام خودرو مدل تعمیر گیربکس تعویض توربین تعویض ساعت تعویض سیم ساعت تعویض شیربرقی تعویض روغن بدون فیلتر تعویض روغن با فیلتر
پژو ۲۰۶ و ۲۰۷ لطفا تماس بگیرید
هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ یکی از مواردی است که سوال خیلی از مشتریان ماست. و تمایل دارند قبل از مراجعه به تعمیرگاه از هزینه های مربوط به خودرو خود اطلاع داشته باشند.

هزینه تعمیر گیربکس پژو در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک داداش مکانیک معمولا بین ۳۰ هزار تومان (برای وقتی که استپ ترمز از تنظیم خارج شده) ، و در بدترین حالت (وقتی که توربین و قطعات داخلی باید تعویض شوند) حدود ۲٫۵ میلیون تومان است و بستگی به این دارد که چه مقدار از قطعات گیربکس تعویض شوند. ارائه نظر قطعی و کارشناسی، بعد از بازدید خودرو از نزدیک مقدور می باشد. بازدید و دیاگ، تست و عیب یابی گیربکس خودرو شما رایگان است.

☎ پذیرش ۰۹۱۹۲۸۰۸۲۵۱

 مراحل و فرآیند سرویس دهی : 

مراحل خدمات گیربکس
مراحل خدمات گیربکس

تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس اتوماتیک 206
تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶
تعمیر گیربکس اتوماتیک 206
تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶

تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶

تعمیر گیربکس اتوماتیک 206
تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶
تعمیر گیربکس اتوماتیک 206
تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶

پرسش و پاسخ : 

۱٫چه اقلامی در تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ نیاز به تعویض دارد ؟

✔ توربین : 
توربین یا تورک کنورتور : این قطعه یک قطعه مصرفی محسوب نمیشود مگر اینکه خراب شود.خرابی این قطعه برای ما انجام تست استال و نشانه خرابی برای شما نداشتن شتاب اولیه است. به نحوی که خودرو از یک رمپ به سختی بالا میرود.
✔ صافی (فیلتر)گیربکس 
✔ باند
✔ پیستون کلاچ 
✔ دست رینگ کربن
✔ روغن گیربکس
 • در تعمیر اساسی گیربکس، کلیه قطعات باز شده و آنهایی که بیش از ۵۰ درصد فرسوده شده باشند تعویض می شوند.

۲٫بعد از چند هزار کیلومتر راه گیربکس نیاز به تعمیر دارد؟

نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک AL4 معمولا بین ۱۰۰ تا ۱۴۰ هزار کیلومتر اتفاق می افتد، ولی البته بستگی به نوع رانندگی و شرایط ترافیک و حتی شرایط آب و هوا دارد. مواردی وجود داشته که گیربکس بدون تعمیر، تا ۲۵۰ هزار کیلومتر هم راه رفته.

۳٫دلیل گیر کردن گیربکس اتوماتیک پژو در یک دنده چیست؟

در حالت عادی گیربکس اتوماتیک باید دنده ها را طبق سرعت و گاز دادن راننده تعویض کند ، ولی اگر چیزی غیر از این است یعنی با گاز دادن و افزایش سرعت خودرو گیربکس دنده را عوض نمیکند چند حالت دارد که در ادامه به آن می پردازیم :
 • آیا گیربکس با افزایش سرعت دنده را عوض نمیکند و در دنده ۱ باقی می ماند ؟ 

بهتر است بدانید که عملکرد گیربکس اتوماتیک به دما حساس است،  معمولا با بالاتر رفتن دمای روغن گیربکس از حد مجاز (۱۱۸ درجه سانتیگراد) این اتفاق می افتد که دلیل آن می توانند یکی از موارد زیر باشد: ۱٫ رانندگی در ترافیک سنگین و سر بالایی تند. که با خاموش کردن و خنک شدن موتور این موضوع رفع می شود. ۲٫ هر گونه نقص در سیستم خنک کننده موتور، یا کم شدن سطح مایع خنک کننده در مخزن رادیاتور، که باید هر چه سریعتر رفع شود، در غیر اینصورت آسیبهای شدیدی به موتور و گیربکس وارد می شود.. ۳٫ ممکن است در اثر کیپ شدن صافی گیربکس (فیلتر گیربکس) گردش روغن در گیربکس مختل شده باشد و در نتیجه حرارت آن بالا برود، این مورد در کیلومترهای بیشتر از ۱۰۰ هزار اتفاق می افتد و البته بستگی به تعویض بموقع روغن گیربکس و نوع رانندگی دارد. – اما اگر در موارد غیر از این حالتها چنین اتفاقی بیافتد، موضوع از طریق دیاگ و توسط کارشناس باید بررسی شود. دو نوع خنک کننده (رادیاتور) برای گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ وجود دارد، نوع معمولی (مدلهای ۸۵ و قبل از آن)، و نوع پهن یا ضخیم (مدلهای بعد از ۸۶)، گرم شدن گیربکس اتوماتیک AL4 ، برای مدلهای ۸۶ به بعد کمتر اتفاق می افتد زیرا خنک کننده پهن، کارایی بهتری در کاهش دمای گیربکس دارد.
 • گیربکس پژو در دنده ۳ گیر می کند

این حالت را گیر کردن در دنده اضطراری می گویند – دنده اضطراری دنده ای است که اگر گیربکس خراب شود، در آن دنده گیر می کند تا راننده بتواند تا تعمیرگاه خودرو را برساند، برای ۲۰۶ ، تندر و ساندرو ، گیربکس َAL4 دنده ۳ است و برای گیربکسهای ۵ و ۶ سرعته دنده ۴ است) که می تواند بعلت نامساعد بودن کیفیت روغن گیربکس و فاسد شدن و از بین رفتن کیفیت روغن گیربکس باشد. همچنین این مسئله می تواند در اثر داغ شدن بیش از حد اجزای گیربکس اتوماتیک در اثر داغ شدن بیش از حد موتور و یا گیربکس در سر بالایی اتفاق بیافتد.
 • گاز هرز خوردن گیربکس در حالت D

در صورتیکه خودرو در حالت D (یا R و M) باشد و هرز گاز بخورد (به آن اندازه ای که گاز می خورد راه نرود)، علت آن احتمالا یکی از موارد زیر می تواند باشد: – گرفتگی (کیپ شدن) فیلتر روغن گیربکس. که در این حالت با خاموش و روشن کردن موتور، خودور مسافت کوتاهی را طی می کند ولی دوباره هرز گاز می خورد. – از بین رفتن باند یا کلاچ گیربکس، که در اثر استفاده نادرست از خودرو و یا استهلاک آن اتفاق می افتد.
 • عدم تغییر وضعیت دنده با جابجایی لیور (دسته دنده اتوماتیک)

در این حالت راننده لیور را در وضعیت D قرار می دهد، اما نمایشگر دنده و گیربکس فرمان را اجرا نمی کنند. – معمولا علت این موضوع خراب شدن سلکتور یا سوئیچ چند منظوره (Selector) گیربکس است که معمولا در اثر تماس با آب اتفاق می افتد (موتورشویی کارواش، هواگیری سیستم خنک کننده، تعویض آب رادیاتور و … ). – همچنین ممکن است یک یا چند پین از سوکت سلکتور در اثر کثیفی قطع شده باشند.
 • قفل شدن لیور در حالت P (قفل کودک – خارج نشدن از حالت پارک)

در وضعیت P ، اگر سوئیچ خودرو باز باشد، پس از گذشت چند دقیقه، خارج کردن از حالت پارک، با دو بار فشار دادن ترمز مقدور است. که این مورد طبیعی است و برای ایمنی بیشتر نصب شده (از آنجا که در گیربکس اتوماتیک، در وضعیت D، بدون نیاز به گاز و کلاچ، خودرو حرکت می کند، برای ایمنی بیشتر قفلی روی وضعیت P قرار داده شده). اما گاهی دسته دنده اتوماتیک در وضعیت P گیر می کند (مثلا صبح پس از روشن کردن موتور)، و راننده پس از چندین بار ترمز کردن می تواند آنرا از P خارج کند. این قفل از طریق یک رله انجام وظیفه می کند و در صورت خراب شدن آن، دسته دنده در وضعیت P قفل می شود و گاهی با چندین بار ترمز گرفتن آزاد می شود و گاهی هم آزاد نمی شود. این مشکل ایرادی را برای کارکرد گیربکس ایجاد نمی کند و رفع آن در زمان کوتاه و هزینه اندک انجام می شود.

4 دیدگاه

 1. سلام و درود اقای کوشکی .
  من مرادی هستم اگه خاطرتون باشه هفته پیش ماشینمو اوردم پیشتون . خدا به کسبو کارت برکت بده. ماشینم هم از صدا افتاده هم خیلی گاز خورش خوب شده :). سلامت و پاینده باشی خواستم تشکر کنم

 2. سلام
  ببخشید میخواستم بدونم توربین ماشین c5 به پژو ۲۰۶ اتومات میخوره .

 3. سلام گیربکس ماشینموعوض کردم ولی یه مقدارکه کارمیکنه چراغsوعلامت برفش روشن میشه ماشین سنگین میشه تا۷۰تاسرعت رومیره بعدازاون نیازبه دنده داره مثلا بره دنده چهارولی همچنان پرگازمیره نظرتون چیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس جهت پذیرش